Yuvam Foto
 
profesyonel video kamera
Sony HDR-CX900 Full HD Video Kamera 3,149.00 TL
Sony HDR-CX900 Full HD Video Kamera
Sony HDR-CX900 Full HD Video Kamera
Sony HDR-CX900 Full HD Video Kamera

Bu ürün, mağazamıza 21 Nisan 2016, Perşembe tarihinde eklenmiştir.
Yorumları görmek/eklemek için tıklayınız.

Görüntü ve ses kalitesinde yeni standartlar

Yeni serinin amiral gemisi, son derece kompakt gövde içinde Handycam® görüntü ve ses kalitesinde yeni standartları belirleyen prestijli HDR-CX900E. Serinin geri kalanı ise süper istikrarlı görüntüler için Dengeli Optik SteadyShot, geliştirilmiş projektörler, basit kablosuz paylaşım ve akıllı telefonunuzdan uzaktan kontrol gibi dikkat çeken özelliklere sahip beş diğer modelden oluşuyor.

Handycam® HDR-CX900E: daha az yük taşıyarak profesyonel tarzda görüntü performansı

Görüntü kalitesi, ses ve profesyonel dostu özelliklerin geldiği son nokta ile tanışın. Yeni serinin en dikkat çeken ürünü HDR-CX900E kişisel videolarınızda yaratıcılığınızı yeni düzeylere taşıyan birçok özellikle dolu, kullanması son derece kolay bir video kamerada en iyi Handycam® deneyimini sunuyor. Muazzam miktarlarda ince resim detayını çözümleyen büyük 1.0-tip Exmor R™ CMOS görüntü sensörü ile donatılmış ilk Handycam® olma özelliğini taşıyan HDR-CX900E ile alacakaranlıkta çekim yaptığınızda dahi, her karede son derece düşük parazit ile olağanüstü görüntü kalitesinin tadını çıkartacaksınız.

Tüm detayları yakalayan Full HD videolar

HDR-CX900E aynı zamanda yeni XAVC S video formatını kullanarak çok yüksek olan 50 Mbps bit hızında da Full HD video kaydedebiliyor. Tıpkı bir profesyonel video kamerada olduğu gibi, bu özellik sıradan video kameraların bocaladığı hızlı kamera dönüşlerinde dahi tutkulu film yapımcılarının her sahnedeki duygu yoğunluğu ve detayı olduğu gibi ortaya çıkarmasına imkân veriyor. Bir koşucu veya dansçının hızlı hareketlerinin her nüansını yakalayan 120 fps’lik yüksek kare hızlı kayıt ise daha da gelişmiş bir özellik. Düzenlenen görüntülerinizin son derece pürüzsüz şekilde akan yavaş çekimlerinin tadını normalin beşte biri hızda çıkartabileceksiniz.

1390295243_cx900ebkfront-1200.jpg

Video kameranın büyük sensörü de 7 kanatlı bir diyaframa sahip olan ZEISS Vario-Sonnar T* lens ile birlikte arka planda muhteşem bir bulanıklık efekti yaratılmasına imkân veriyor. Üç değiştirilebilir dahili ND filtre, parlak güneş ışığı altındaki dış mekanlarda dahi kameraya giren ışık düzeylerini azaltarak deklanşör hızını değiştirmek zorunda kalmaksızın profesyonel tarzda arka plan bulanıklaştırma efektlerine sahip videolar sunuyor.

Parmak ucuyla kontrol imkânı

HDR-CX900E’de, profesyonel  video kamera meraklılarının keyfine keyif katacak daha birçok profesyonel dostu özellik bulunuyor. Geniş görüş açılı çekimleri çerçevelemek için parlak, yüksek kontrastlı bir OLED elektronik vizör de bulunuyor. Rahat bir noktaya yerleştirilen Lens Halkası ve Manuel Kadran odaklama, zoom, pozlama, giriş değeri/ISO ve deklanşör hızının parmak ucuyla kontrol edilmesine imkân veriyor.

Daha iyi çekim için akıllı teknoloji

Tüm yeni Handycam® modellerinin içinde bulunan yüksek çözünürlüklü Exmor R™ CMOS görüntü sensörü, değerli anılarınıza son derece detaylı Full HD video ve fotoğraflar ile hayat veriyor.

Eskisinden daha hızlı ve daha güçlü olan yeni nesil BIONZ X motoru, görüntü detayını geliştirip alana özgü parazit azaltmayı kontrol ederek billur gibi net çekimler ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar elde ediyor. Aynı zamanda, geniş açıdan telefotoya kadar tüm zoom aralığı boyunca video kameradaki sarsıntıların etkisini kesmekte artık 13 kat daha etkiliolan Dengeli Optik SteadyShot’ı da çalıştırıyor.

Net Görüntülü Zoom ile 60 kata kadar büyütme

Evrim geçiren BIONZ X™ motorunun yüksek hızlı işlem yetenekleri daha da çok yeni özelliği mümkün kılıyor. En son modellerin zoom oranı önemli ölçüde geliştiriliyor. Handycam®’de bir ilk olarak, By Pixel Süper Çözünürlük teknolojisi artık Net Görüntülü Zoom ile 60 kata kadar büyütme sayesinde yakalanan video görüntülerinin detayını daha da artırıyor. Sahip olduğu etkileyici işlem gücüyle Handycam® artık en üst kalitedeki AVCHD Full HD formatının yanı sıra, videoları eş zamanlı olarak, video kameranın dahili NFC/Wi-Fi fonksiyonu ile akıllı telefon transferleri ve internete yüklemeleri kolaylıkla yapabilmek için MP4 formatında da kaydediyor. Buna ek olarak, serinin başını çeken Handycam® HDR-CX900E yüksek bit hızlı Full HD görüntüleri XAVC S formatını kullanarak 50 Mbps hızın yanı sıra eş zamanlı olarak web dostu MP4 formatında da kaydedebiliyor.

Bulunduğunuz ortamı sinema salonuna dönüştürün

Dört yeni Handycam® modeli üzerindeki dahili projektör şimdiye kadarkilerin en iyisi. Büyük, parlak görüntüleri uygun bir duvar veya beyaz yüzeye yansıtarak bulunduğunuz ortamı sinema salonuna dönüştürmenizi sağlıyor. Yanınızda bilgisayarınızın bulunmadığı seyahatleriniz sırasında mini video gösterimleri ile günün maceralarını görüntülemenin de harika bir yolunu sunuyor. Yeni geliştirilen 50 lümenlik ışık çıkışı ile, Handycam® HDR-PJ820E görüntüyü 200”/5m maksimum ekran büyüklüğüne kadar net şekilde yansıtabiliyor.

1390295291_cx900ebkside-1200.jpg

Yeni bir diğer geliştirilmiş özelliği ise, projektörün düz durmadığı durumlarda yamuk açıları düzelten elektronik yastık düzeltmesi oluşturuyor. Ekstra esneklik için, projektör artık dışarıdan girdileri de kabul ediyor. Dijital fotoğraf makinenizi, dizüstü bilgisayarınızı veya akıllı telefonunuzu Handycam®’e takarak nerede olursanız olun süper büyük görüntülerin tadını çıkartabilirsiniz.

WhiteMagic™ ekran teknolojisi

Seçili modeller üzerindeki yüksek hassasiyetli Xtra Fine LCD, ekran parlaklığını artırmak için ek beyaz piksel kullanan WhiteMagic™ ekran teknolojisini içeriyor. Havanın güneşli olduğu günlerde dış mekanlarda video kameranın ekranı üzerindeki görüntüleri daha kolay bir şekilde gördüğünüzde siz de farkını göreceksiniz.

Çekim sonrasında, birçok model üzerindeki Motion Shot Video aksiyonun her anını takip edebilmeniz için birleştirilmiş görüntülerden oluşan dramatik bir dizi yaratıyor. Golf vuruşlarınızı, tenis servislerinizi ve diğer sporlardaki performansınızı analiz etmek için güçlü bir araç sunuyor.

Filmlerin sesi hiç olmadığı kadar iyi

El değmemiş görüntüler, videolarınıza ekstra bir düzeltme katan ihtişamlı Handycam® sesi ile tamamlanıyor. Kimse bir spor müsabakasına katıldığı günün kayıtlarında anne veya babasının heyecanlı yorumlarını dinlemek istemez. Kameraman Sesi İptali, görüntüsü çekilen kişinin sesini ve arka plandaki diğer sesleri etkilemeksizin video kameranın hemen arkasından gelen ses frekanslarını akıllıca bastırıyor. İyi niyetli tezahüratlar fısıltıya indirgenerek, görüntüsü çekilen kişinin ve başarılarının kendi adına konuşmasına imkan veriyor.

Bir dokunuşla cep telefonunuza kablosuz bağlantı kurun

Handycam®’de ilk defa, Wi-Five NFC video kliplerinin ve fotoğrafların tek dokunuşta Handycam®’den akıllı telefon veya tabletinize kablosuz olarak aktarılmasına imkân veriyor. Sadece NFC üzerinden Handycam®’i mobil cihazınıza dokundurduğunuzda Akıllı Uzaktan Kumanda’da da aktive edilmiş oluyor. Wi-Fi üzerinden cep telefonunuz ile kaydı başlatıp durdurabiliyorsunuz; bu özellik, kayıt başladıktan sonra video kameranın başından ayrılıp sahneye koşturmak istemediğiniz grup çekimleri veya solo performanslar için ideal. Wi-Fi aynı zamanda video ve fotoğraflarınızın TV’nizde oynatılmak üzere kablosuz aktarımına da izin veriyor. Kurulum ise oldukça kolay; yalnızca iOS veya Android işletim sistemli cihazınız için ücretsiz PlayMemories Mobile™ uygulamasını indirmeniz gerekiyor.

Handycam® Aksesuarları ile daha fazla özelliğe sahip olun

Video kameranın çok uzaklarında kalan diyaloglar ile diğer seslerin yerini kesin şekilde belirleyen ECM-GZ1M Tabanca Mikrofon, süper yönelimli ses yakalama özelliğine sahip. ECM-W1M Kablosuz Mikrofon ise video kameradan 100 metre uzaklığa kadar uzun mesafeli kayda imkân veren Bluetooth® teknolojisini kullanıyor. İnteraktif İletişim modu, kameraman ile görüntüsü çekilen kişi arasında çift yönlü konuşmaya izin veriyor. YECM-AW4 Kablosuz Mikrofon ise 50 metreye kadar mesafelerde kayıt yapabiliyor. ECM-GZ1M, ECM-W1M ve ECM-AW4 tüm Handycam® ve Çoklu Arayüz Yuvası’na sahip fotoğraf makinesi modelleri ile uyumlu.

HDR-PJ540E ile uyumlu olan VF-K46MP MC Koruyucu, Dengeli Optik SteadyShot’ın çalışmasını etkilemeksizin lens yüzeyini kir ve çiziklerden koruyor. HDR-CX900E’nin 3.5-tip ekranı için PCK-LS35W Monitör Koruma Filmi parlamaya ve parmak izine karşı bir kaplama da sunuyor. PCK-LS30W Monitör Koruma Filmi, HDR-PJ820E ve HDR-PJ540E gibi 3.0-tip ekrana sahip Handycam® modelleri ile uyumlu.

KAMERA
Algılayıcı 1 "CMOS
Arka Aydınlatma Evet
Renk Filtresi RGB
Piksel Brüt 20.920.000
Etkin Piksel 14.200.000
OPTİK
35mm Eşdeğer Odak Uzunluğu 29-348
Maksimum Diyafram f / 2.8 - f / 4.5
Odaklama Mesafe 0.4 "/ 1.0 cm - Infinity
Yakınlaştırma Optik: 12x
Akıllı: 24x
Dijital: 160x
Filtre Boyutu 62 mm
Dahili ND Filtreler Şeffaf, 1/4, 1/16, 1/64
KAYIT
Sistem NTSC
Kayıt Medya Memory Stick Pro Duo (Markos 2), Memory Stick XC-HG Duo, SD / SDHC / SDXC
Video Formatı High Definition
AVCHD
1920 x 1080p / 60 fps
1920 x 1080p / 24 fps
fps 1920 x 1080i / 60
1440 x 1080i / 60 fps High Definition MP4 1280 x 720p / 30 fps


Boy Oranı 16: 9
4: 3
Slow Motion Modu Üretici tarafından Belirtilmemiş
Hareketsiz Görüntü Çözünürlüğü JPEG: 20 Megapiksel x 2824 5024 (16: 9)
JPEG: 15 Megapiksel x 3352 4464 (4: 3)
Kanallar Stereo
Ses Formatı Dolby Digital 2 kanal
Dolby Digital 5.1
EKRAN
Ekran Tipi LCD
Dokunmatik Ekran Evet
Ekran Boyutu 3.5 "
Piksel Sayısı 921.000
Boy Oranı 16: 9
Rotasyon Açılış Açısı: 90 °
Açı Torna: 270 °
2. EKRAN
Ekran Tipi Vizör
Ekran Boyutu .39 "
ÖZELLİKLER
Görüntü Sabitleme

Yorumlar
Henüz bir ürün yorumu bulunmamaktadır.

Ürünler hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmak için tıklayınız.

  HizmetlerimizFirmamızın Türkiye genelinde servis ağı olup, Fotoğraf kağıdı, film, ecza, profesyonel film, aksesuar ve digital fotoğraf makinelerinin ve bilumum fotoğraf malzemelerinin toptan ve perakende satışını yapmaktadır. Ayrıca, YURTDIŞI ( KKTC Dahil) firmalarına TAX FREE faturası ile satış yapılmaktadır.
  İletişim  (212) 514 30 40
  (212) 513 64 69
  info@yuvamfoto.com
Bilgiler Ekstralar Hesabım Müşteri Servisi


Yuvam Foto © Copyright 2018